Jaké způsobené škody povinné ručení uhradí?

WerbeFabrik / Pixabay

Proč je v současné době povinné ručení auta či motocyklu takovou nezbytností? Je to samozřejmě proto, že daná pojistka dokáže hradit škody, které při nehodě způsobíme. Podívejme se proto na přehled toho, jaké škody mohou být hrazeny. Zaměříme se předavším na zákonný základ pojistky, který je spojený s onou nejdůležitější ochranou, a to takovou, která souvisí se škodami způsobenými při nehodě.

Pojištění hradí škody na jiných autech

Pokud způsobíme nehodu, je velmi často spojena se škodou na jiných vozidlech. Aby si jejich majitelé nemuseli proplácet opravy ze svého a následně po nás danou sumu vymáhat, stanoví zákon právě povinnost dané konkrétní pojistky. Při jejím sjednávání nezapomínáme na to, že i nejlevnější povinné ručení musí ze zákona dané škody proplatit. Taková informace se rozhodně bude hodit každému, kdo ceník povinného ručení aktuálně prohlíží.

Hrazeny jsou i škody na jiném majetku

Nemusí to být nutně jenom škody na automobilech, protože pojistka dokáže způsobit i škody zcela jiné. Je to konkrétně třeba škoda na majetku. A to movitém, ale i nemovitém, který pojistí třeba Allianz. Ani zde kalkulačka povinného ručení nevyžaduje jakékoliv doplnění, jelikož i tuto ochranu předepisuje zákon a tak ji získáme kdykoliv si sjednáme povinné ručení online. A jaký web k tomu využít? My doporučujeme Porovnej24.cz, který je v daném ohledu skutečnou jedničkou, se kterou zaručeně nešlápnete vedle.

Myšleno je i na konkrétní osoby

Dále nezapomínejme na to, že škodu můžeme způsobit i konkrétním lidem. Zde už se jedná o škodu na zdraví, které může být také hrazena. A to se všemi souvisejícími výdaji, které budou se zdravotní péčí spojeny. Tím to však nekončí, jelikož když srovnání povinného určení využíváme, je dobré se informovat, zda může být hrazený i ušlý zisk. I ten mohou hlavně podnikatelé vymáhat, a tak při porovnání povinného ručení myslete na to, aby produkt toto riziko také obsahovalo.

 

Odpovědět

Musíte být přihlášeni pro komentáře.

Nejlevnější Pneu
NEJLEVNĚJŠÍ PNEU! Využijte velké slevy na Pneumatiky.cz a nakupte letní pneu za nejnižší ceny. Doručíme pneu Barum, Michelin, Matador, Dunlop, Nokian nebo Pirelli do 24 hodin přímo k vám.
Partneři
Přezutí pneu Praha

Velký a rychlý pneuservis v Praze. Přijeďte i bez objednání.