Kritéria výběru pneumatik

Nejpodstatnější kritérium výběru je vždy napsáno ve velkém technickém průkazu vašeho vozu. Zde si vždy nejprve přečtěte , jaké rozměry pneumatik jsou předepsány pro váš vůz. Zpravidla zde naleznete i alternativní velikosti pneumatik a disků, na kterých může vaše auto jezdit. Podstatná je šířka a výška pneumatiky a průměr disku. Dále je třeba určit, pro jaké období pneumatiky pořizujete. Poklesne-li venkovní teplota dlouhodobě pod cca +7 stupňů, je vhodné přezout auto na zimní pneumatiky. Zimní pneumatiky jsou vyrobeny z odlišné směsi než letní, a proto splňují svoji funkci i v teplotách hodně pod 0 stupňů. Naopak v letním období (teploty dlouhodobě nad cca +7 stupňů) se rychleji sjíždějí a celkově opotřebovávají – je tedy opět vhodné přezout na letní pneumatiky. Na trhů se vyskytují i tzv. celoroční pneumatiky – pneumatiky určené pro celoroční provoz, jejich jízdní vlastnosti jsou jakýmsi kompromisem mezi letními a zimními pneumatikami a logicky zdaleka nedosahují vlastností ani jedné z nich.

Informace o levných pneumatikách

Technické označení pneumatiky

185/60 R 14 82H – co to znamená? Toto označení naleznete právě ve velkém technickém průkazu auta. Jedná se o označení rozměru pneumatiky. 185 – je šířka pneumatiky, uváděná v mm. 60 je výška pneumatiky uváděná procentem k uvedené šířce – tedy 60% ze 185mm. R je radiální konstrukce (u osobních vozů se pravděpodobně s jiným typem nesetkáte – je to nejrozšířenější typ). 14 je vnitřní průměr pneumatiky (průměr disku, na který budete pneumatiku obouvat) uváděných v palcích. 82 je index nosnosti (v tomto případě 82 = 475kg) při daném rychlostním limitu, tato hodnota nikdy nesmí být nižší, než je uvedeno v technickém průkazu. H – je maximální konstrukční rychlost pneumatiky, je opět uvedena v technickém průkazu a opět nesmí být nižší, ale může být vyšší (v tomto případě H = 210km/h).

Nejlevnější Pneu
NEJLEVNĚJŠÍ PNEU! Využijte velké slevy na Pneumatiky.cz a nakupte letní pneu za nejnižší ceny. Doručíme pneu Barum, Michelin, Matador, Dunlop, Nokian nebo Pirelli do 24 hodin přímo k vám.
Partneři
Přezutí pneu Praha

Velký a rychlý pneuservis v Praze. Přijeďte i bez objednání.