Archiv ‘Levné Pneumatiky’ kategorie

Levné pneumatiky

Levné pneumatiky

VenV / Pixabay

Šetření na výměně pneumatik se nevyplácí. Exituje hodně majitelů vozidel, kteří se snaží projezdit léto na zimních pneumatikách a naopak. Letní levné pneumatiky se však od zimních značně liší konstrukcí a do jiného ročního období jsou naprosto nevhodné. Pokud jezdíte na suchém povrchu při odostatečně velké teplotě, zajistí vám letní pneumatiky nejlépe vyhovující jízdní vlastnosti.

K používání nesprávných pneumatik svádí řidiče i cena – v zimě seženete levné pneumatiky ty potřebné na léto a naopak. Německý autobazar Mobile de vám nabízí desítky kvalitních ojetých aut ze zemí EU.

Na pneumatiky.cz vybírejte nové a levné pneumatiky podle šířky, profilu, průměru a období. Údaje o potřebných rozměrech pneumatik naleznete na bočnici pneumatiky. V případě nutnosti výměny všech čtyř pneumatik nahlédněte do Osvědčení o evidenci vozidla, kde jsou uvedeny alternativní rozměry. Celý článek »

Co je pneumatika?

Nemo / Pixabay

Pneumatika je vnější kryt kola. Je nezbytnou součástí většiny vozidel, protože zajišťuje převod hnací síly motoru na vozovku. Vyvolává tření s vozovkou a to slouží k akceleraci a brzdění. Pneumatika také pomáhá pří odpružení a chrání disky kol od rychlého opotřebení. V dnešní době jsou pneumatiky vyráběny ze zvulkanizované gumy. Ovšem toto je velmi obecný pojem, protože existuje mnoho tzv. směsí, které mají odlišné vlastnosti.

První kdo si nechal výrobek podobný pneumatice patentovat byl Robert William Thomson (původem ze Skotska). Ve své době však neměl tento výrobek žádné praktické uplatnění a tak se na něj na čas zapomnělo. V roce 1887 pneumatiku znovuvynalezl a vylepšil John Boyd Dunlop. Celý článek »

Nejlevnější Pneu
NEJLEVNĚJŠÍ PNEU! Využijte velké slevy na Pneumatiky.cz a nakupte letní pneu za nejnižší ceny. Doručíme pneu Barum, Michelin, Matador, Dunlop, Nokian nebo Pirelli do 24 hodin přímo k vám.
Partneři
Přezutí pneu Praha

Velký a rychlý pneuservis v Praze. Přijeďte i bez objednání.